Cześć! Nazywam się Kamil Dębicki, a to jest moje skromne miejsce w Internecie!

Od kilku lat zajmuję się programowaniem i rozwojem osobistym. Ale co te dwie dziedziny mają ze sobą wspólnego i czy w jakikolwiek sposób wiedzę z jednej można zastosować w drugiej? I skąd pomysł na tego bloga i po co on istnieje?

Prawdopodobnie w przyszłości pojawią się tutaj też treści z innych dziedzin. Jednym zdaniem piszę tu o tym co mnie aktualnie interesuje.

Spis treści

Od czego zaczynałem?

Kiedy kilka lat temu napisałem pierwszy program, wyświetlający prosty komunikat na ekranie. Byłem zafascynowany tym, że mogę zmusić komputer do tego, żeby robił dokładnie to co mu każę. Odkrywanie nowych możliwości rozbudowy programów i tworzenia coraz bardziej skomplikowanych aplikacji była dla mnie czymś niesamowitym.

Następnie trafiłem w sieci na poradnik dotyczący zarządzania sobą w czasie i efektywnego wykorzystania czasu. Zauważyłem pewną analogię. Dzięki programowaniu mogę zmusić komputer do tego, żeby działał na moją korzyść, robił dokładnie to czego potrzebuję. Zarządzając swoim czasem i energią w sposób świadomy, mogę używać czasu właśnie w taki sposób, aby zawsze działał na moją korzyść.

Idąc dalej tym tropem zauważyłem, że mogę także dzięki odpowiednim narzędziom rozwoju osobistego i regularnej praktyce modyfikować swoje nawyki, przekonania, sposób myślenia w taki sposób, żeby zawsze osiągać to czego chcę.

Pierwszy raz na blogu?

Jeśli pierwszy raz jesteś na tym blogu, dobrym miejscem dla Ciebie będzie strona zacznij tutaj. Tam znajdziesz spis najważniejszych treści z bloga, oraz inne przydatne linki.

W każdej chwili możesz skorzystać z pełnego spisu wszystkiego opublikowałem na tym blogu klikając w ikonkę obok głównego tytułu strony na górnym pasku.

Dla kogo jest ten blog?

Poszukujesz spokoju i równowagi

Poczucie bezpieczeństwa, spokoju, równowagi, spełnienia i samorealizacji są często bliższe niż może się wydawać. Często wystarczy zmienić swój sposób myślenia, żeby zmienić swoje samopoczucie i postrzeganie świata dookoła.

Chcesz czegoś więcej

95% ludzi nie osiąga tego czego by tak na prawdę chciała. Dziewiętnaście na dwadzieścia osób nie znajdzie się pod koniec życia tam gdzie by chcieli. Żeby należeć do tych 5% osiągających swoje cele trzeba posiąść podstawową wiedzę oraz zrozumieć pewne podstawowe mechanizmy rządzące rozwojem człowieka.

Masz dość pustych haseł

Moim zdaniem świadomy rozwój osobisty opiera się o sprawdzoną wiedzę i regularną pracę nad sobą. Nie znajdziesz tutaj przebrzmiałych frazesów i pustych obietnic zmiany całego życia za pomocą jednej “cudownej” metody.

Historii ciąg dalszy

Przekopując się przez setki różnych materiałów z dziedziny rozwoju osobistego, coachingu, samorealizacji i tematów pochodnych, natknąłem się na pewien problem. Wiele z nich obiecywało spektakularne rezultaty, a w praktyce nie wnosiło nic wartościowego.

Poszukiwania

Nie poprzestałem na powierzchownym przeanalizowaniu tego tematu i zacząłem swoją własną drogę do odnalezienia najskuteczniejszych metod wprowadzania zmian w swoje życie. Może nawet nie do końca świadomie, ale wiele osób doskonale wie co chciałaby zmienić w swoim życiu. Jakich nawyków się pozbyć a jakie wprowadzić. Co stanowi dla nich największe problemy i przeszkody.

Wiele osób nie potrafi jednak wydobyć tych informacji do swojej świadomości, zaakceptować i co najgorsze, brakuje im skuteczności we wdrażaniu tych zmian w życie.

Święty relikt rozwoju osobistego

Nie znalazłem jednej cudownej metody i sposobu na zrealizowanie wszystkich swoich marzeń i osiągania wszystkiego, czego się tylko zapragnie. Nie istnieje jedyna właściwa metoda ani jeden schemat. Każdy jest inny i każdy potrzebuje innych warunków, narzędzi i ilości czasu na wprowadzanie zmian.

Start bloga

W ramach gromadzenia wiedzy, czytania książek, brania udziału w rozmaitych szkoleniach zgromadziłem duży zasób obszernych notatek. Stwierdziłem, że warto byłoby się nimi podzielić z innymi. W ten sposób powstało kilka pierwszych wpisów na tym blogu.

Dlaczego to robię?

Za każdym projektem stoi jakiś powód. Dlaczego piszę tego bloga?

Spełnianie misji

Głęboko wierzę w to, że każde dobro jakie uczynimy wraca do nas. Sam w trakcie swojej edukacji niezliczoną ilość razy korzystałem z wiedzy, którą ktoś wcześniej przetworzył i opakował w zrozumiały sposób. Dlatego dostarczam materiały wysokiej jakości, gotowe do praktycznego zastosowania.

Niesienie pomocy

Pomagam każdemu, kto odwiedza to miejsce w jego własnej drodze do realizowania marzeń i celów. Niezależnie od tego czy z tej wiedzy skorzysta jedna osoba czy tysiąc, moim zdaniem warto jest działać.

Własna nauka

Jest to czysto egoistyczny powód. Chcę się rozwijać oraz zdobywać nową wiedzę i doświadczenia. Tworzenie treści jest dobrą motywacją do zgłębiania się w poruszany temat i zrobienia czegoś dodatkowego, czegoś więcej.

Social media

Podobno jeżeli ktoś nie ma konta na Facebooku w dzisiejszych czasach to nie istnieje. Staram się tam pisać o wszystkim co się dzieje na blogu. Nieco mniejszą popularnością cieszy się Twitter, za to bardzo go lubię jako medium i czasem nawet sam się na nim udzielam. Możesz także przejrzeć moje programistyczne projekty na Githubie, gdzie trzymam prawie wszystkie swoje prace.